Вівторок
20.11.2018, 10:23
СКАЧАЙ І ЧИТАЙ
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Книги,відео,аудіо Реєстрація Вхід
Категорії розділу
різне [3]
До 18 років [0]

Меню сайту

Форма входу

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Міні-чат

Головна » Файли » Різне » різне

Хроніка українського самашествія (розділ-3)
26.11.2011, 21:18
Розділ 3

СПРАВА №38380

(Кодова назва "А може, вони хотіли коротшого слова у книжці?"

 

"Правда - це помста брехні у час політичної помсти"

(чуже, але взяте з моєї пам'яті).

...Слово - воно мстиве. Я кілька своїх книжок написала методом "реверсу" - тобто навпаки, від кінця історії - до її початку. Але  ця "Хроніка українського самашествія" може перервати мою любов до літературного "реверсу". Бо дуже вже він екзотичний - реальний реверс. Один із різновидів українського божевілля.

Отже, тільки документи моєї СПРАВИ. Частково занотовані, частково запам'ятовані. З-поміж тих, що залишилися не вилученими з міліцейської справи №38380. А що вилучили - можу перерахувати на пальцях. Я все ж таки письменник із фантазією.

ххх

19.11.10.

Лист П.Цибенка Генпрокуророві України В.Пшонці (див. вище)

ххх

02.12.10 - р-10

Першому заступникові міністра Внутрішніх справ України Попкову С.Є.

Надсилаю листа П.Цибенка (лист у Генпрокуратуру надійшов 29.11.10) щодо порушення кримінальної справи відносно письменниці  М.Матіос у зв'язку з ганебним порівнянням обеліска на могилі Невідомого солдата та з інших питань.

Прошу організувати перевірку викладених доводів, прийняти рішення згідно з вимогами чинного законодавства. Про вжиті заходи прошу повідомити П.Цибенка (дод. на 6 арк.).

Заступник Генерального прокурора В.Занфіров.

ххх

06.12.10.  До справи  №38380

Перший заступник міністра ВСУ генерал Попков - заступнику міністра - начальнику ГУ по боротьбі з організованою злочинністю генералу  Черних С.П.

Прошу забезпечити проведення перевірки у відповідності до компетенції МВС, відреагувати, надати мотивовану відповідь ініціаторові звернення.

ххх

08.12.10

Перший заступник міністра ВСУ  С.Черних - начальнику ГУМВС України у Львівській області  генералу Б.В.Щуру

Прошу провести всебічну перевірку викладеної інформації. Ужити відповідних заходів реагування.

Доповісти!

ххх

10.12.10.

Особливий контроль до 20.12.10! Управління громадської безпеки.

Перший заступник начальника ГУМВС у Львівській області, полковник С.В.Нагачевський - заступникам начальника обласного УМВС полковникам Курочці М.І., Маруняку С.І.

Перевірити викладену інформацію! Доповісти проекти відповідей авторові звернення та в МВС.

ххх

17.12.10.

Пояснення

Я, інспектор майор Соколовський (ось він, невловимий Свірідов!), відібрав пояснення у заступника директора ЛА "Піраміда"... Місце, дата народження... Освіта...

Ст.63 Конституції України роз'яснена. По суті пояснюю: Матіос М.В. у "Піраміді" не працює. (довідка додається).

ххх

20.12.10.

 Інспектор відділу дізнання Управління громадської безпеки ГУМВСС у Львівській області, майор О.В.Соколовський - заступнику начальника обласного УМВС М.Курочці

Рапорт

Доповідаю, що у мене на розгляді знаходиться лист Цибенка щодо порушення кримінальної справи відносно письменниці Марії Матіос. Проведеною перевіркою встановлено, що книга Матіос "Вирвані сторінки з автобіографії" видавалася у ЛА "Піраміда". (Це ж треба стільки народу підняти, щоб з'ясувати те, про що написано у вихідних даних книжки! - М.М.)

Як повідомила у своєму поясненні заступник директора .... Матіос не працює в "Піраміді" і проживає в Києві. Враховуючи вищенаведене, прошу зняти з контролю, а матеріали скерувати для розгляду в ГУМВД в Києві.

ххх

20.12.10.

Головне управління МВС у Львівській області, заступник начальника, полковник міліції М.І.Курочка - заступнику начальника ГУМВС  у м. Києві полковнику міліції Пасльону О.О.

 

Скеровую матеріали по зверненню Цибенка щодо М.Матіос, оскільки остання проживає в м.Києві.

Додаток на 11 стор. (вони у справі відсутні. До Києва документи прийшли 27.12.10. - М.М.)

ххх

28.12.10.

Заступник начальника ГУМВС в м.Києві, полковник міліції Пасльон О.О. -  начальнику Печерського РГУ, полковнику О.М.Школьному

Опрацювати, здійснити перевірку, вжити заходів.

ххх

4.01.11.

Заступник начальника ГУМВС України в Києві, полковник В.Гайченя - начальнику Печерського РУ ГУ МВС, полковнику О.М.Школьному

Доповісти матеріали перевірки!

ххх

05.01.11.

      Начальник Печерського РУ ГУ МВС, полковник О.М.Школьний - заступнику начальника, полковнику Самуйлову С.Ю, Діордіца Р.О.

Терміново встановити місце знаходження письменниці та допитати!

ххх

11.01.11.

Дільничний інспектор Печерського РУ ГУ МВС, старший лейтенант Онишко С.В. "відбирав письмові пояснення" у мешканців будинку, який стоїть "напроти "фалоса".

Для спокою цих людей, не називатиму нікого, окрім А.Дімарова, у кого брала дозвіл. Але нічим не завинивши перед жодним із них, бо я з ними і не знайома, я прошу у цих людей пробачення. За те, що дехто після "опитувань" хапався за аптечку, бо коли ти 1926 чи 1922 року народження, та навіть, якщо й 1949, коли ти 40 років мешкаєш у цій квартирі, а до тебе приходить міліція по когось. Може, ти у шафу заховав оту "поетку"... Не подяку ж за чистоту у під'їзді висловлювати приходить наша міліція до нас.   

Але як мені стало гаряче і гарно на серці, коли я читала свідчення цих людей! Так, вони знають мене як письменницю, але навіть не здогадувалися, що я колись була їхньою близькою чи далекою, хоч і тимчасовою, сусідкою... А була ж цілих шість років!  І поганих сусідів, тих, що "хуліганисті мародери" чи надругателі над могилами, правда, запам'ятовують швидко і надовго?! І шлейф за ними тягнеться довгенько.

Та й що ви тут шукаєте, молодий чоловіче? Який дурень дав вам такий наказ? А коли від вашої розмови доведеться швидку допомогу викликати, то, що - Матіос буде винна? Нате, розписуємося вам отут, і на суд, якщо такий буде, підемо. І скажемо. Те, що кажемо тепер, але не те, що хотів би від нас Цибенко і його гоп-компанія. Бо це ж дурня, а не міліцейська робота!

Ондечки стоїть собі той обеліск - через вікно його видно, і у кожного виникають свої асоціації. А коли би сказати, що то олівець - це також мародерство? Чи "в лапках" написати так, як називають той пам'ятник усі київські таксисти? Мабуть, і одної звивини для подібних "особливих контролів" забагато... Як же ви шукаєте ґвалтівників і злодіїв? Убивць? Дітей, що зникають безвісти?! Як ви допитуєте у своїх райвідділах тих, хто "попався" по-справжньому?       

ххх

11.01.11.

Довідка

 "Печерськжитло", державна адміністрація комунальних підприємств по утриманню житлового господарства

 Матіос Марія Василівна (з указаними міліцією датами і місцем народження - ось звідки "ноги ростуть", з міліції, що проявляли цікавість до мого родинного села. І  в Чернівцях, цікаво шукали? Так там мій давній друг, міліцейський  генерал М.Д.Харабара дав би  своїм колегам фору, як за п'ять хвилин мародерку можна знайти і без реєстрації!) за адресою Суворова на даний час не зареєстрована і ніколи не була зареєстрована.

P.S. Цибенку мій червонозоряний, многоосоромлений мій цибенку! Що ж ті ваші безіменні ветерани, які так обурилися мною, спромоглися прочитати ОДНЕ-ЄДИНЕ слово у книжці?!  Воно ж таке довге - на цілих п'ять літер. А ви, сподіваюся, читати по-українськи ще не забули? А там же все написано. І про не-реєстрацію на Суворова також. Там багато чого написано, в тій книжці. Як і у кожній іншій - ЖИВЕ і ПРАЦЮЄ в КИЄВІ! Що ж це ви так "прокололися", законотворче?! І скільки міліцейської дорогоцінної енергії, поштових витрат, бензину і українського міліцейського авторитету спустили тією "заказухою" в унітаз!   

ххх      

12.01.11 (це вже після появи мого Відкритого листа до Генпрокурора)

Перевіркою по адресному бюро №... при ГУ МВС в Києві встановлено, що уродженка ... за даними... зареєстрована за адресою...

ххх

12.01.11, Комітет з Національної премії України імені Т.Шевченка (нарешті!)

А після цього фрагменту у СПРАВІ №38380 уже цілком сміливо можна починати писати роман "Залишенці"!

Тут Сама заступник голови, підкріплена печатками і підписами Голови дає міліції такі характеристики, ніби при тому їй пальці у двері встромили! Ах! Такі слова! Ніби в Цибенка списані! Я тут фігурую як громадянка, якій суд уже виніс вирок (так і написано, слово честі!). Остаточне розв'язання "вопроса" М.Матіос відбулося?

ххх

13.01.11.

Голові Ради Організації ветеранів України, народному депутату України Цибенку П.С.

01021, Київ-21, вул..Липська, 16-а

 

Шановний Петре Степановичу!

Прокуратурою Печерського району м. Києва розглянуто звернення щодо видавництва літературною агенцією "Піраміда" книги "Вирвані сторінки з автобіографії" (автор М. Матіос) та незгоди з окремими оціночними положеннями, зазначеними в книзі.

Роз'яснюємо, що, відповідно до статті 2 Закону України "Про авторське право і суміжні права", законодавство України про авторське право і суміжні права базується на Конституції України і складається з відповідних норм Цивільного кодексу України, Закону України "Про авторське право і суміжні права", законів України "Про власність", "Про кінематографію", "Про телебачення і радіомовлення", "Про видавничу справу", "Про розповсюдження  примірників аудіовізуальних творів та фонограм" та інших законів України, що охороняють особисті немайнові права та майнові права суб'єктів авторського права і суміжних прав.

Таким чином, відносини, що оспорюються Вами, носять цивільно-правовий характер та, у відповідності до статті 15 Цивільного процесуального кодексу України, підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства.

З огляду на викладене, підстав для вжиття заходів прокурорського реагування не вбачається.

В разі незгоди із наданою відповіддю, Ви маєте право оскаржити її вищестоящому прокурору або до суду.

Прокурор Печерського району м. Києва

старший радник юстиції                                                                                                                                                                                                                               Харченко

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Як?! Я щойно 12 січня звернулася до Генпрокурора, а 13 січня Цибенкові вже й відповідь дали?! З прокуратури району, до якого я не маю стосунку?! О, вміють хлопці працювати, коли смажений півень (знаєте куди!) клюне! А я з такими перепонами дісталася до цього "отказного" документа!

ххх

31.01.11, 17.00

Прокурор Печерського району Харченко - начальнику ГУ нагляду за додержанням законів при провадженні оперативно-розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства Генпрокуратури Білоусу

На ваш усний запит направляю матеріали перевірки за листом П.Цибенка

P.S. Бачите, грішила я, думаючи, що Генпрокуратура не перевірила результати всього комплексу ОПЕРАТИВНО-РОЗШУКОВОЇ  ДІЯЛЬНОСТІ міліції щодо мене. А я поміж тим так, одним оком, зазирнула в ЗАКОН УКРАЇНИ "Про оперативно-розшукову діяльність (Із змінами і доповненнями, внесеними Законами України станом на 25 листопада 2001 року)", і вичитала там таке:

Стаття 1. Завдання оперативно-розшукової діяльності

Завданням оперативно-розшукової діяльності є пошук і фіксація фактичних даних про протиправні діяння окремих осіб та груп, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України..., а також отримання інформації в інтересах безпеки громадян, суспільства і держави.

Стаття 2. Поняття оперативно-розшукової діяльності

Оперативно-розшукова діяльність - це система гласних і негласних пошукових... заходів, що здійснюються із застосуванням оперативних та оперативно-технічних засобів"

(P.S. Сидиш собі в машині, насіння лузаєш і слухаєш через спецтехніку об'єкт).

ххх

Особливо грамотні полковники (діючі і колишні) можуть обуритися: яка ОРД?! Що вона каже! А я письменник. І письменника не випередив ще жоден полковник! Навіть міліцейський. Мені можна дописувати там, де є прогалини. А особливо відсутність деяких документів (я ж в окулярах ходжу!).

Звичайно, оті дві машини з оперпрацівниками, які дві доби поперемінно "несли службу" на нашому дачному масиві, проявляючи цікавість щодо моєї персони у поодиноких його мешканців, це, звичайно, не ОРД. Це фани моєї творчості, які й на Мадейрі мене знайдуть, якщо я туди чкурну зненацька. Але навіть ті, з ким ми не знайомі по дачах, все одно знають, хто є хто навіть на сусідніх вулицях: вони в каплицю на нашій вуличці ходять.

А отим, з ОРД, деякі наші сусіди казали, що вони люди "не местные" і нікого тут не знають. Свічки просто ставили. Може, ви, хлопці, також гріхи спокутати хочете? А мені "не местные", звичайно, "здали" усі питання-розпитування "наглядачів" із автомобілів, коли з телевізора  історію "фалопошуків" побачили і почули.

Одні сусіди (будете плакати від зворушення!) навпровсяк  свій будинок для тимчасового переховування запропонували, там два  виходи. Можна непоміченим покинути. Ось вам така оперативно-розшукова діяльність.

Та й у відповіді прокурора Львівської області на запит народного депутата Б.Тарасюка  щодо моєї «справи» є таке речення: «...Крім цього, проведеною перевіркою порушень вимог Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність» в діях підрозділів ГУ МВСУ у Львівській області не виявлено".

ОРД була, але порушень не виявлено? "Охотно верю!", - сказав би відомий персонаж. Бо яка там ОРД у Львові, коли я живу у Києві і машини чергують у Києві?!  

Але як вони всі забрехалися, панове! (це не порнографія? Під КПК не підпадає  випадково?). Відповідаючи на депутатський запит Бориса Тарасюка, заступник Генерального прокурора - прокурор міста Києва Ю.Ударцов чорним по білому пише: "Печерським РУ ГУ МВС у м.Києві дослідча перевірка з приводу висловлювання письменницею Матіос М.В. стосовно пам'ятників радянським воїнам не проводиться".  

То привиди комунізму і галюцинації скаламученого розуму бродили по людях і довідкових службах Києва, звичайно! А як дотепно відповідає інший заступник Генпрокурора України  Є.Блажівський народному депутатові Арсенію Яценюку на його депутатський запит! Сльози радості заливають моє змарніле лице, бо, О! невимовне щастя - в моїх діях нема підстав для перевірок і Кримінально-Процесуальний Кодекс України - не для моїх жіночих плечей!

Євгене Миколайовичу, мій срібний, то перевірок не було?! Мені ж байдуже, хто там точив леза насправді на мене - прокуратура чи міліція, чи Банкова руками Цибенка і правоохоронців. Добре, що не СБУ. Може, би ще й спецслужбу були підключили, коли б я була змовчала?  

І ось отут і виникає ота цитата, що сказав мені про жіночу інтуїцію один совісний чоловік, якого я наївно запитала: "А чому міліція не прийшла до мене додому, добре знаючи, де я живу?" - "А чому 9 березня у Каневі під час вручення Шевченківської премії спрацювала пожежна сигналізація? Ви знаєте, що таке психологічна обробка клієнта?" - запитанням на запитання відповів мені, думаючи, що я аж така здогадлива: "Та ви дякуйте Богові, що вони на один день запізнилися!" - "Чому?" - "Та тому! У вас є передпокій? Є! У вас є під стіною батарея взуття? Є! А з тої "батареї", з якогось чобітка, буває білі пакетики випадково під ноги "гостям" випадають. Вам же приходив лист із колишньої роботи звільнити кабінет від особистих речей і забрати трудову книжку? Приходив. А подивіться на дати. А співставте їх. А в творчому кабінеті в особистих речах, знаєте, скільки всякого можна знайти? І може, би були знайшли. Так вас у своєму кабінеті від червня минулого року не було. Не було ж?" - запитав, ніби похвалив.

"А ви порахували, де і які ЗМІ писали про цю історію? Як відреагували прості і не дуже прості громадяни на ваш лист до Генпрокурора? У нас є люди, які відслідковують імідж України. Не забувайте про це! А інтуїції жіночій таки заздрю. Не знає - а відчуває. І ніяка міліція її не спинить".

Таки недарма я в "Солодкій Дарусі" писала: "Скрізь, і навіть у райвідділах міліції, трапляються добрі люди". Але добрі люди - для добрих людей. Варто було б уточнити.

Оце ОРД - так ОРД!              

То вся ця нерводробильна історія, виявляється, була не "піаром і не приводом для знайомства із Генпрокурором", як ексклюзивно писала в ті дні літературна газета Бориса Олійника?! То тут, виявляється, і Герой України? То у  Олійника, виявляється, із Цибенком кабінети через стіну на одній вулиці і в одному приміщенні? А 19 листопада я вже була у судовій тяжбі за роботу і тому товариш Цибенко ставав на підмогу іншому товаришу?! То Олійникова білялітературна газета, виявляється, напряму пов'язана із нинішнім заступником голови Шевченківського комітету, задля облаштування якої мене звільнили з роботи, бо її чоловік є головним спонсором і членом редколегії цієї газети?! А куди дивляться наглядачі за Шевченківським комітетом із Банкової?! От туди й дивляться!

То в такому разі - це  самашествіє! І про це слід говорити.

Проте маразматичне "самашествіє" триває. Бо триває судовий процес щодо незаконного звільнення з роботи. Ось на днях наближається чергова Грюнвальдська битва. А ось і резюме - фактично я перебуваю в судовій тяганині з Президентом і неіснуючим Указом щодо мене. Бо Указ - це головний козир заколотників. А Указу Президента про моє звільнення нема.

Але я знаю, що правда - на моєму боці.  Навіть у час цього безумного українського часу - у час політичної помсти, як каже Андрій Курков. Справа не в місці роботи. Справа - в Законі. Ось це я й намагаюся довести в суді. А мене читати вчили добрі вчителі. Та й недарма, мабуть, мого прапрапрадіда в селі називали писарем ще на початку 19-го століття. І хутір на його честь назвали - Писарівка.

Писар - не шевальє і не граф, звичайно. Але закони писар - читай: український письменник - здатен подужати і своїми мізками.  

ххх

1.02.11.

Як ви думаєте: що відбувається з людиною, коли їй із якоїсь однієї папки враз відкривається уся повна - майже досконала - "краса" того, що з людиною може робити СИСТЕМА, коли в Системи скрегочуть зуби на людину? З кожним - по - різному, скажете ви. А я не Геракл. Я класичний стрілець. І понад усе люблю справедливість.

Після розмови з Президентом і після Печерської прокуратури я встигла дати єдиний коментар пресі - "Високому замку" (цитата вище). А пізно ввечері мене забрала "швидка допомога". І один із лікарів, накриваючи мої ноги на ношах, якось так розуміюче сказав: "Тепер і я знаю, що ви не живете на Суворова". Мабуть, він хотів мене підбадьорити. Як і отой міліціонер на київському перехресті. Як моя перукарка, яка вийшла на роботу у свій вихідний день, коли дізналася, що у мене ввечері вистава "Нація". Вони всі, виявляється, дивляться телевізор і читають газети. Поміж рядків.

 Але я була "щаслива" цілий місяць. Я дивилася, як із крапельниці в мене вливається по сльозинці здоров'я, - і я увесь цей час, підбадьорюючи сама себе,  повторювала  слова мого 76-річного тата, казані крізь сльози, але казані дуже твердо, коли він у дні розшуків мене міліцією цілими днями не відходив від телевізора:

"А ти скажи їм усім, що не на таку напали! Скажи, що ти зроблена нормальним здоровим фалосом - і у тебе стане сили! Так і скажи! Бо може, вони на тебе розгнівалися за те, що ти не догодила їм трохи коротшим словом, яке вони розуміють ліпше?! ".

Хіба я можу розчарувати свого тата? Він пережив воєнне дитинство, колгосп, побудову комунізму, три інфаркти, тепер утішається розквітом демократії. Дай Боже, йому здоров'я на скільки ще сам захоче. З такими татами не варто боятися!

Цю роботу - страх -  ми залишимо іншим.

11.03.11
Категорія: різне | Додав: Pharao | Теги: МАТІОС, буковина, опозиція, Ростоки, сучасна українська література
Переглядів: 650 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук

Архів записів

Архів записів


Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz